WYDARZENIA - mos

Przejdź do treści
Nasze ważniejsze wydarzeniaŚwięto Edukacji Narodowej 2019


      W tym świątecznym dniu dla pracowników MOS Nr 2, dbających  nieustannie o edukację, wychowanie i opiekę socjalną naszych podopiecznych, młodzież naszego Ośrodka pokazała kunszt aktorski na najwyższym poziomie. Zaprezentowano spektakl  teatralny o tematyce edukacyjnej, który świetnie rozbawił wszystkich uczestników uroczystości.
        Nad wszystkim czuwała opiekunka koła artystycznego – p. Iza. Dyrektor docenił wyróżniających się pracowników tradycyjną Nagrodą Dyrektora.

Integracja

Drugi rok z kolei spotkaliśmy się w Grotnikach z nowymi koleżankami i kolegami, którzy przybyli do naszej placówki w nowym roku szkolnym 2019/20. Była okazja do integracji oraz wakacyjnych wspomnień.
Dziękujemy za miłą zabawę i życzymy powodzenia wszystkim uczniom SP Nr 213 w Łodzi.
Po raz XXIII byliśmy organizatorem Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w naszym Ośrodku. Przeprowadzono 8 konkurencji w których wyłoniono następujących zwycięzców:
 • Konkurs plastyczny - MOS Nr 2 dziewcząta
 • Konkurs wiedzy o Łodzi - MOS Nr 2 dziewczęta
 • Bieg sprawnościowy - MOS Nr 2 drużyna I
 • Turbo kozak - SP Ruda Bugaj
 • Samarytanka - SP z Rudy Bugaj
 • Pionierka. MOS Nr 2 dziewczęta
 • Rowerowy tor przeszkód - MOS Nr 2 drużyna II
 • Konkurs Niespodzianka - SP Ruda Bugaj


W klasyfikacji generalnej puchary odebrali:
 • 1 miejsce - SP Ruda Bugaj
 • 2 miejsce - MOS Nr 2 dziewczęta
 • 3 miejsce - MOS Nr 2 drużyna I
 • 4 miejsce - MOS Nr 3
Całemu turniejowi przyświecała miła atmosfera i turystyczna rywalizacja. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek.

W pięknych okolicznościach przyrody i równie korzystnych warunkach pogodowych, przeprowadziliśmy wraz z Radą Osiedla Łódź - Bałuty Zachodnie, imprezę pn. Piknik Rodzinny wraz z obchodami Dnia Dziecka.
Społeczność lokalna nie przeszła obok tego obojętnie i licznie zaszczyciła nas swoją obecnościa. Atrakcji było co niemiara. Uwidaczniamy to w naszej galerii i czekamy na kolejny raz.
W dniu 15.05. 2019r odbył się Turniej Piłki Nożnej dla placówek resocjalizacyjnych i opiekuńczo - wychowawczych Łodzi. Organizatorem był UKS "Ratajczyk" działający przy naszym Ośrodku.
Po sportowej rywalizacji wyłonił się zwycięzki zespół z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 3 z ul. Częstochowskiej. Drugie miejsce zajęli gospodarze - MOS Nr 2, trzecim miejscem może pochwalić się MOS Nr 4 z ul. Łucji, a czwarte zajęli zawodnicy z OHP w Dobieszkowie.
Prezes UKS-u rozdał wraz z gratulacjami okazałe puchary. Wszystkim uczestnikom imprezy jeszcze raz gratulujemy i zapraszamy za rok.

ŁÓDZKIE TARGI EDUKACYJNE 2019
PRZEDŚWIĄTECZNA WIZYTA W DOMU  MAŁEGO  DZIECKA
W ŁODZIW dniu 19.12.2018 r. odwiedziliśmy Dom Małego Dziecka w Łodzi przy ul. Lnianej. Dzieciom zawieźliśmy prezenty i Mikołaja, który jak widać na zdjęciach cieszył się dużą popularnością. Zabawom z „maluszkami” nie było końca choć początkowo trzeba było przełamać lody.
 
Brawo dla naszych dzieci!
 
D.K

MIKOŁAJ Z MOS NR 2 ZNOWU W AKCJI


W dniu 19.12.2018r. tradycyjnie już od pięciu lat odwiedziliśmy małych pacjentów Szpitala im J. Babińskiego.
Wspólnie z uczniami zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi im. J. Korczaka zawieźliśmy prezenty, które wręczał Św. Mikołaj Mateusz. Dzieci ze szpitala pięknie podziękowały i wręczyły kartkę świąteczną, którą sami przygotowali. Wzruszona Pani ordynator również podziękowała za prezenty i pamięć w imieniu dzieci i personelu.
Naszą Placówkę reprezentowali -  Mateusz Jacuński, Patryk Lewandowski, Patrycja Paszczyk, Patrycja Podgórska i Weronika Wozniak.
 
D. K


"WYJAZD INTEGRACYJNY - GROTNIKI"
Kolejny raz byliśmy uczestnikami wyjazdu integracyjnego naszej placówki. Każdy dzień był wypełniony atrakcyjnymi zajęciami wychowawczymi, które były czynnikiem wzmacniającym więzi między młodzieżą i kadrą pedagogiczną.
Wspólne zabawy i gry, bieg patrolowy, zajęcia na basenie, dyskoteka, drużynowa rywalizacja sportowa, grill i kareoke przyspożyły wielu pozytywnych wrażeń i miłych wspomnień. Naszym sprzymierzeńcem była wspaniała pogoda.
Ostatniego dnia odwiedziliśmy stadninę koni gdzie uczestniliśmy w hipoterapii. Aktywny wypoczynek ma nam dać energię do zajęć szkolnych w najbliższym czasie.

XXII  TURNIEJ TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZY
W dniu 13.06.2018 r w naszym ośrodku odbył się już XXII TURNIEJ TURYSTYCZNO – KRAJOZNAWCZY
placówek opiekuńczo – wychowawczych i resocjalizacyjnych woj. łódzkiego.
 
W czasie jego trwania przeprowadzone zostały następujące konkursy:
 • Samarytanka – dwie osoby z drużyny startowały  w konkursie udzielania pierwszej pomocy, a pozostałe dwie rozwiązywały test dotyczący udzielania pierwszej pomocy;
             
 • Pionierka – drużyna rozkładała i składała namiot;
 • Rowerowy tor przeszkód – dwie osoby z drużyny brały udział w torze przeszkód, liczyła się prawidłowość przejazdu oraz czas. Pozostałe dwie osoby rozwiązywały test dotyczący przepisów ruchu drogowego;
 • Konkurs wiedzy turystycznej i o Łodzi;
 • Bieg sprawnościowy;
 • Turbo kozak;
 • Konkurs plastyczny;
 • Konkurs niespodzianka.

"OŚRODKOWY DZIEŃ DZIECKA"
PIKNIK, PIKNIK, PIKNIK !!!
Wraz z Radą Osiedla Łódź - Bałuty Zachodnie, drugi już raz zorganizowaliśmy piknik rodzinny dla społeczności lokalnej. Zadbaliśmy o sporą porcję atrakcji m. in. pokaz umiejętności Ochotniczej Straży Pożarnej z Mikołajewa, trampoliny, turniej piłki nożnej, malowanie twarzy i kącik dla malucha, pokaz boksu, robienie baniek mydlanych oraz przejście po linie. Można było przejechać się samochodami terenowymi, pochodzić na szczudłach, skorzystać z porady dietetyka, wziąć udział w rowerowym torze przeszkód i zagrać w niezwykle śmieszną siatkówkę balonową. Odrywając się od mnóstwa atrakcji można też było posilić się potrawami z grilla, watą cukrową, pysznym bigosem i wypiekami naszej kadry przy kawie i herbacie. Pogoda była specjalnie zamówiona i uwieńczyła ten dzień. Wszystkim uczestnikom bardzo, bardzo dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na następny, przyszłoroczny piknik. Taka majówka to jest to.
Debata
Debata objęta została honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka pt. „Czy dziecko ma prawa do...?". Debata jest jednym z działań jakie podjęła nasza placówka w ramach programu „Brońmy Praw Dziecka"
Do udziału w debacie zostały zaproszone placówki edukacyjno - wychowawcze składające się z trzech osób uczestniczących w debacie oraz publiczność - 10 osób wraz z opiekunami.
 Cele debaty:
 - kształcenie umiejętności argumentacji
 - rozwijanie umiejętności twórczego i krytycznego myślenia
 - tworzenie poczucia współodpowiedzialności za podjęte rozwiązania
  Zagadnienia do omówienia podczas spotkania:
Art. 2 Zakaz dyskryminacji dziecka. Przysługują wszystkie z praw człowieka, niezależnie od jego rasy, koloru skóry, płci, języka, religii, poglądów, pochodzenia rodzinnego, statusu społecznego i ekonomicznego, urodzenia i obywatelstwa.
Art. 12 Poszanowanie poglądów dziecka. Kiedy dorośli podejmują decyzje, które ciebie dotyczą masz prawo do swobodnej wypowiedzi na temat tego, co twoim zdaniem powinno mieć miejsce, a twoje zdanie powinno być wzięte po uwagę.
Art. 13 Prawo do swobodnej wypowiedzi. Masz prawo szukać, dostawać i wymieniać się informacjami we wszytych formach, przynajmniej dopóki informacje te nie krzywdzą ciebie albo innych osób.
Art. 16 Prywatność, honor  i reputacja. Masz prawo do życia prywatnego i nikt nie powinien naruszać twego dobrego imienia, wkraczać do twojego domu, czytać twoich listów lub poczty elektronicznej, czy w jakikolwiek sposób niepokoić twojej rodziny, bez dobrego po temu powodu.
Art. 27 Odpowiedni poziom życia. Masz prawo żyć w takich warunkach, które pozwolą ci rozwijać się fizycznie, psychicznie, duchowo, moralnie i społecznie. Państwo powinno pomagać tym rodzinom, które nie mogą tego zapewnić.
Art. 28 Prawo do nauki. Masz prawo się uczyć. Wszelkie, stosowane w szkole, środki służące dyscyplinowaniu uczniów nie mogą naruszać czyjejkolwiek godności. Bogatsze kraje powinny pomagać biedniejszym, by te mogły zapewnić korzystanie z tego prawa swoim obywatelom.
Każda placówka przygotowała plakat w dowolnej technice i wielkości dotyczący Konwencji Praw Dziecka.
Prace były oceniane przez przedstawicieli wszystkich placówek, a najlepsze zostały nagrodzone.
Dekorację opracowała kol. Iza i Kasia
Pomysłodawcą debaty był kol. Dariusz Kurczyna.
Gościem honorowym p. Dorota Zawadzka - "Superniania"

"Bitwa na głosy"
        W ośrodku było głośno i wesoło. Odbyła się II Edycja  konkursu muzycznego ,,BITWA NA GŁOSY" - Najlepszy głos MOS nr 2 w Łodzi.
Najodważniejsi wychowankowie podjęli wyzwanie i walczyli na głosy.  Zwyciężyli wszyscy, bo wystąpić na forum i pokazać swój talent to  prawdziwy wyczyn wymagający wielkiej odwagi.
Najlepszym głosem MOS nr 2 została Natalia K.
- Gratulujemy!! Zabawa była wspaniała!

"Randka w ciemno"
   14 luty to idealna okazja aby przeprowadzić znaną nam ze środków masowego przekazu grę - "randka w ciemno". Publiczność z uwagą śledziła swoich faworytów i nierzadko była zaskoczona werdyktem osoby wybierającej tzw. partnera. Wybierały na zmianę dziewczynki i chłopcy.

Wygranym duetom organizatorzy ufundowali wspólne wyjście na pizzę.
Gratulacje

Mianowanie na ucznia rok szk. 2017/18
MOS Nr 2
91-232 Łódź
ul. Spadkowa11
(mapa dojazdu)
+48 42 652 78 93 (tel. i fax)
+48 502 857 533

+48 42 652 78 93 (tel. i fax)
+48 502 857 533

mos2@onet.eu
Wróć do spisu treści